Emocje do końca i trzy punkty zostają u nas!
Data dodania: 13 listopada 2017

Choć w pewnym momencie miedziowi przegrywali różnicą sześciu bramek, wygrali ostatecznie 30:29!

Gospodarze, którzy uważani byli za faworytów tego spotkania słabo wyszli w mecz. Katem miedziowych w pierwszych dziesięciu minutach okazał się ich były zawodnik. Piotr Adamczak zdobył cztery z siedmiu bramek dla swojej drużyny. W tym czasie lubinianie trafiali cztery razy. Już w dwunastej minucie o czas poprosił Bartłomiej Jaszka, a jego drużyna przegrywała w tym momencie 4:8. Goście zwietrzyli swoją szansę i po kwadransie prowadzili 11:5. Lubinianie gonili wynik, choć mieli utrudnione zadanie, bo co chwile lądowali na ławce kar. Pomimo tego cztery minuty przed końcem pierwszej połowy podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera zmniejszyli stratę do trzech bramek. Taka przewaga utrzymała się do przerwy.

Choć w drugiej połowie pierwszą bramkę zdobył Piotr Adamczak, to początek należał do miedziowych, a właściwie do jednego zawodnika. Krystian Bondzior zdobył bardzo ważne bramki, w tym tą na 17:16, co oznaczało pierwsze prowadzenie dla gospodarzy. Później było jeszcze lepiej. Kolejne trafienia z koła Dawida Dawydzika dała dały miedziowym 4-bramkową przewagę. Kwadrans przed końcem o czas poprosił trener gości Jacek Będzikowski. Meble traciły do Zagłębia już pięć bramek. W drugiej połowie lubinianie włączyli piąty bieg i każda kolejna udana akcja dodawała im skrzydeł, w bramce kolejne piłki odbijał Jakub Skrzyniarz, a miedziowi wykorzystywali kolejne okazje. W końcówce elblążanie jeszcze złapali oddech i dwie minuty przed końcem było już tylko 29:28. Bardzo ważną bramkę z karnego rzucił dwie minuty przed końcem Arkadiusz Moryto. Chwilę później karę dwóch minut zarobił Tomasz Pietruszko i do końca miedziowi musieli radzić sobie w osłabieniu. Pomimo tego lubinianie nie pozwolili sobie wydarzeń zwycięstwa.

MVP meczu: Arkadiusz Moryto (Zagłębie)

MKS Zagłębie – Meble-Wójcik Elbląg 30:29 (12:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Bondzior 7, Czuwara 1 , Kużdeba , Mrozowicz 1, Pawlaczyk 2, Przysiek 4, Pietruszko 2, Szymyślik , Bondzior, Mollino , Dawydzik 4, Moryto 8.

Meble Wójcik: Fiodor, Ram, Kiepulski – Grzegorek 4, Miedziński, Lachowicz, Janiszewski 1, Szopa 3, Nowakowski 3, Załuski , Olszewski 1, Adamczak 8, Moryń 3, Kupiec 1, Netz 2, Moryń 3.

Sędziowie: Mateusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki