Pogrom w derbach
Data dodania: 13 listopada 2017

Tak naprawdę, pogrom to mało powiedziane. W derbowym meczu w ramach 10. Kolejki PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin robiło KPR Jelenia Góra 46:15 (24:5). Tym samym miedziowe zanotowały dziesiątą wygraną w sezonie i powróciły na fotel lidera rozgrywek.

Jako pierwsze trafiły przyjezdne za sprawą Aleksandry Tomczyk, ta sama zawodniczka zdobyła drugą bramkę dla swojej drużyny z rzuty karnego. W międzyczasie po razie trafiały Karolina Semeniuk i Małgorzata Trawczyńska. „Trawa” dała pierwsze prowadzenie miedziowym w ósmej minucie – 5:4. W tym czasie wszystkie bramki dla jeleniogórskiej ekipy rzucała Aleksandra Tomczyk. W kolejnych fragmentach meczu trafiały tylko lubinianki i po dwunastu minutach było już 10:4 dla Metraco Zagłębia. Połowę bramek dla miedziowych zdobyła Małgorzata Trawczyńska. Od stanu 3:4 podopieczne Bożeny Karkut zdobyły dwanaście kolejnych bramek i przewaga miedziowy robiła się coraz bardziej okazała. Strzelecki impas dopiero w 19. minucie przełamała  Marta Tomczyk. Kolejnej bramki KPR w pierwszej połowie już się nie doczekał, co innego gospodynie, które wykorzystywały najmniejszy błąd rywalek.  Do 20-bramkowej przewagi do przerwy zabrakło tylko jednej bramki.

W drugiej połowie trwał festiwal strzelecki miedziowych, które raz po raz bombardowały bramkę swoich derbowych rywalek. Kibice, zgromadzeni w hali Regionalnego Centrum Sportowego wyczekiwali na czterdziestą bramkę miedziowych. Miało to miejsce dziesięć minut przed końcową syreną, kiedy ze skrzydła trafiła Adrianna Górna. Trzy minuty przed końcem przewaga lubinianek wzrosła do trzydziestu bramek – 45:15, a mecz zakończył się wynikiem

MVP meczu: Małgorzata Trawczyńska (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 46:15 (24:5)

Metraco Zagłębie: Wąż, Czyż – Grzyb 3 , Semeniuk 2 , Trawczyńska 7, Rosińska 2,  Wasiak, Buklarewicz 2, Górna 2, Piechnik 4, Ważna 4 , Jochymek 8 , Wojtas 3 , Belmas  2, Pielesz 3, Milojević 3.

KPR: Filończuk, Kolasińska, Wierzbicka – Karwecka, Dubiel 2, Bielecka, Oreszczuk, Tomczyk A., Jurczyk 4, Kobzar , Załoga , Jasińska , Skowrońska 1, Żukowska 5, Tomczyk M 2, Konofał 1.

Sędziowie: Filip Fahner, Łukasz Kubis, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki