Cellulit - jak opanować problem znienawidzonej skórki pomarańczowej?
Data dodania: 22 maja 2017
Cellulit - jak opanować problem znienawidzonej skórki pomarańczowej?

Piękne, smukłe nogi z gładką skórą są powodem do dumy dla każdej kobiety. Z chęcią pokazujemy je w krótkich szortach czy w spódniczkach i sukienkach mini. Problem w tym, że często kobiece uda szpeci tak zwana skórka pomarańczowa, czyli cellulit. Większość pań go ma, ale można z nim walczyć, jeśli tylko działamy systematycznie, albo możemy pozwolić sobie na niejednokrotnie kosztowne zabiegi w gabinetach urody.

Czym jest cellulit?

Pod pojęciem cellulitu należy rozumieć defekt w postaci zdeformowanej tkanki tłuszczowej. Objawia się on nierówną, pofałdowaną, wybrzuszoną skórą, która przypomina wyglądem skórę pomarańczy, stąd też i inna, powszechnie wykorzystywana nazwa cellulitu - skórka pomarańczowa.
Cellulit pojawia się w wyniku nacisku, jaki tłuszcz wywiera na pionowo ułożoną tkankę łączną, otaczającą komórki tłuszczowe naszego ciała. W wyniku tego tkanka tłuszczowa zbija się, a na zewnątrz, na skórze pojawiają się pierwsze nierówności. Cellulit najczęściej występuje na kobiecych udach, biodrach, pupie, a czasem także na brzuchu czy ramionach. W pierwszej fazie powstawania cellulitu nie jest on widoczny gołym okiem, ale dopiero po ściśnięciu warstwy skóry z tkanką tłuszczową. Z czasem jednak zaczyna on być zauważalny bez dotykania skóry.

Nie należy jednocześnie mylić cellulitu z cellulitisem, czyli chorobą polegającą na zapaleniu skóry i tkanki podskórnej, wywołanego działalnością bakterii z grupy Streptococcus i Staphylococcus. Objawy cellulitisu, czyli między innymi zaczerwieniona skóra na dowolnej części ciała, nie ma nic wspólnego z powszechnie występującym u przedstawicielek płci pięknej cellulitem.

Dieta antycellulitowa

Z cellulitem można walczyć na wiele różnych sposobów, między innymi od środka, czyli zmieniając swoją dietę. Powinna ona zostać wzbogacona o duże ilości błonnika, który znajdziemy chociażby w skórce jabłek. Do tego uzupełnijmy codzienne posiłki o pełnoziarniste, zdrowe produkty, warzywa i owoce, które przyczynią się do usunięcia z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii - toksyn. W ten sposób zorganizujemy dla siebie detoks, który zapobiegnie grudkowości skóry. Dla pozbycia się cellulitu ważne jest, aby w naszej diecie znalazły się takie produkty spożywcze jak:
• ananasy,
• cytryny,
• grejpfruty,
• brokuły,
• szparagi,
• tłuste ryby - z uwagi na zawartość bezcennych kwasów tłuszczowych.

Do tego na co dzień powinnyśmy wypijać dużo wody - zamiast słodkich, gazowanych napojów, kawy czy herbaty. Czysta, niegazowana woda wypłucze z organizmu toksyny i pozwoli na pozbycie się nadmiaru tłuszczu, który magazynowany jest między innymi w postaci cellulitu. Jeśli mało pijemy w ciągu dnia, w naszym organizmie dochodzi do zaburzenia wymiany płynów, co powoduje magazynowanie wody i powstawanie tzw. cellulitu wodnego.

Ćwiczenia w walce ze skórką pomarańczową

Sama dieta może okazać się niewystarczająca. Warto także zacząć ćwiczyć, aby pozbyć się szybciej i bardziej skutecznie zbędnej tkanki tłuszczowej. Nadwaga sprzyja powstawaniu i utrzymywaniu się cellulitu. Bieganie, pływanie, ćwiczenie jogi, a zwłaszcza wykonywanie przysiadów i wypadów nóg pozwoli na ujędrnienie nóg i spalenia zbędnego tłuszczu.

Zabiegi antycellulitowe

W gabinetach medycyny estetycznej można poddać się wielu różnym zabiegom pozwalającym na skuteczną walkę z cellulitem. Niejednokrotnie są one kosztowne, ale nawet po wykonaniu jednego zabiegu można zobaczyć spektakularne rezultaty. Przyniesie je m.in. masaż pompą próżniową Vacuum, który poprawia ukrwienie ciała i pobudza krążenie limfy. Dobrze działają masaże specjalnymi wałkami (endermologia), ultradźwięki rozbijające tkankę tłuszczową, mezoterapia polegająca na ostrzykiwaniu skóry odpowiednimi środkami, poprawiającymi przemianę materii, czy laser i body wraping.

Co możemy zrobić samodzielnie?

Samodzielna walka z cellulitem także może przynieść pożądane rezultaty. Pomogą w tym masaże, zwłaszcza przy użyciu specjalnych rękawic i przyrządów z wypustkami, które stymulują krążenie krwi i płynów, co doprowadza do zerwania wiązań w tkance tłuszczowej. Po masażu można wmasować jeszcze w skórę żel lub krem antycellulitowy i zawinąć się w folię spożywczą, co zwiększy efektywność domowych zabiegów. Prostym sposobem na skórkę pomarańczową są naprzemienne - zimne i ciepłe prysznice, pobudzające krążenie krwi.

Więcej metod usuwania cellulitu znajdziesz na myfitness.pl

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.