Puchar jest nasz, Puchar do nas należy!!!
Data dodania: 21 maja 2017

Metraco Zagłębie Lubin z Pucharem Polski w sezonie 2016/17! Miedziowe w decydującym meczu pokonały Start Elbląg 29:26!

Spotkanie lepiej zaczął Start, ale z biegiem czasu miedziowe przejmowały inicjatywę. Z wyniku 3:5 Metraco Zagłębie Lubin wyszło na 8:6, a w tym czasie prym wiodła Victoria Belmas i w bramce Monika Maliczkiewicz. Elblążanki miały problem z defensywą miedziowych, która funkcjonowała, tak jak należy, czyli jak za najlepszych meczów w Superlidze. Podopieczne Bożeny Karkut były na prowadzeniu, ale Start „trzymał’ wynik, nie pozwalając do oskoczenie na więcej niż dwie bramki. Do przerwy mieliśmy 13:11 dla Metraco Zagłębia Lubin.

Od początku drugiej połowy lubinianki utrzymywały 2-bramkową przewagę. Elblążanki, kiedy tylko zbliżały się na jedną bramkę, miedziowe znów odskakiwały, jednak nie mogły przekroczyć granicy trzech bramek. Ta sztuka udała się w 44. minucie, po trafieniu Pauliny Piechnik. „Puko” trafiła na 19:16. Później było jeszcze lepiej i miedziowe budowały swoją przewagę, która w samej końcówce wyniosła już pięć bramek. Metraco Zagłębie Lubin wygrało 29:26 i po raz czwarty w historii zdobyło Puchar Polski!

Metraco Zagłębie Lubin – KRAM Start Elbląg 29:26 (13:11)

Zaglębie: Maliczkiewicz, Wąż – Załęczna, Grzyb 3, Semeniuk 5, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wiertelak 1, Piechnik 2, Marić 5, Jochymek 2, Belmas 4, Milojević 4

Start: Szywerska, Powaga – Balsam 6, Waga 5, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Gerej 1, Lisewska 6, Stokłosa, Świerżewska 1, Andrzejewska 6

Autor: Leman Zagłębie Lubin