O półfinał Polska powalczy z Niemcami.
Data dodania: 17 lutego 2017

Faza grupowa rozgrywanych w Lubinie Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie już oficjalnie za nami. Wśród reprezentacji, które wywalczyły awans znalazła się Polska. Czas na ćwierćfinały!

Rosjanie za mocni

W bezpośrednim meczu o pierwsze miejsce w grupie czwartej Polacy wyraźnie ulegli reprezentacji Rosji. Zaczęło się całkiem obiecująco. Mateusz Dubowski wygrał pierwszego seta z Sergeyem Sirantem, a w decydującym osiągnął kilkupunktową przewagę. Doświadczenie rywala jednak przeważyło i to on dzięki świetnej końcówce dał Rosji prowadzenie. W pojedynku singlistek Wiktoria Dąbczyńska pomimo ambitnej walki wyraźnie uległa wysoko sklasyfikowanej w światowych rankingach Natalii Perminovej. Debel męski złożony Pawła Cwaliny oraz Pawła Pietryji nie poradził sobie z Ivanem Sozonovem i Vladimirem Ivanowem, a Kornelia Marczak w duecie z Magdaleną Witek również dość szybko musiała uznać wyższość Olgi Morozovej i Anastasii Chervyakovej. W zamykającym mecz starciu dwójek mieszanych Aneta Wojtkowska oraz Paweł Pietryja w dwóch setach ulegli Ekaterinie Bolotovej i Vladimirovi Ivanovowi. Polacy zostali sklasyfikowani na drugim miejscu w grupie, a ich ćwierćfinałowym rywalem będą Niemcy.

Niespodzianki były blisko

Spośród faworytów jedynie Duńczycy zwyciężyli swoją grupę bez większych problemów. Spokojnie zdominowali Francję, nie tracąc nawet seta. O wiele więcej trudu wygrana kosztowała Anglików. Ambitna postawa Szwedów sprawiła, że batalia o pierwsze miejsce w grupie drugiej została rozstrzygnięta dopiero w ostatniej grze dwójek mieszanych. Niezastąpieni Chris i Gabrielle Adcock przechylili szalę zwycięstwa na korzyść Anglików, a ich starcie z Amandą Hogstrom i Nico Ruponenem dostarczyło kibicom sporo emocji. W grupie trzeciej wygraną Niemców nad Holendrami przypieczętował dopiero w trzecim secie debel męski, Peter Kaesbauer i Josche Zurwonne. Wśród Holendrów świetnie zagral singlista, Mark Caljouw, jednak pojedyncze sukcesy to zbyt mało, by zapewnić swojej kadrze drużynowy tryumf.

Bezpośrednio po zakończeniu wieczornej sesji meczów przeprowadzono losowanie par ćwierćfinałowych, w których rywalizacja wystartuje w piątkowe popołudnie