Selgros lepszy
Data dodania: 23 października 2016

W szlagierowym meczu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin musiały uznać wyższość MKS-u Selgros Lublin. Spotkanie w hali Globus zakończyło się zwycięstwem miejscowych 28:22 (14:11).

Mecze drużyny lubelskiej z Zagłębiem zawsze były bardzo emocjonujące i nie inaczej było teraz. Zaczęło się od prowadzenia gości.

Wynik z rzutu karnego otworzyła Marta Gęga, ale później parkiet należał do miedziowych. Lubinianki grały skutecznie w ataku i dobrze w obronie, co przełożyło się na wynik. W dziesiątej minucie było 5:2 dla Metraco Zagłębia, a przed upływem kwadransa podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 7:3. Lubinianki na prowadzeniu były jeszcze do 25. minuty, ale końcówkę pierwszej połowy zagrały słabiej i MKS wykorzystał swoją szansę. Z wyniku 9:10 do przerwy było 14:11 dla mistrzyń Polski.

Końcówka pierwszej połowy wyraźnie podcięła skrzydła lubińskiej drużynie. Co prawda miedziowe do końca walczyły o korzystny wynik, ale zawodniczki MKS-u grały podobnie, jak w końcówce pierwszej części spotkania i miedziowe nie mogły dogonić gospodyń. Przewaga MKS-u oscylowała w okolicach 3-4 bramek. W końcówce gospodynie podwyższyły jeszcze swoje prowadzenie, wygrywając 28:22.

MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)

Selgros: Januchta, Gawlik – Uzar, Januchta, Rola, Kowalska, Gęga, Matuszczyk, Repelewska, Kozimur, Drabik, Michdaliova, Nocuń, Skrzyniarz, Charzyńska, Rosiak, Uzar

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 4, Grzyb 3, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska, Buklarewicz, Premovic 1, Wiertelak, Ważna, Walczak, Maric 6, Jochymek 2, Malta, Milojevic 4, Maliczkiewicz

Sędziowie: Chrzan, Janas

źródło: zaglebie.lubin.pl